Obrová dvakrát bronzová v Dubaji

Ve dnech 10. – 14. února se ve Spojených arabských emirátech konal už 12. ročník Fazza Para-Athletics Championships Grand Prix Dubai. I přes nelehký rok a složité situaci kolem pandemie koronaviru se šampionátu zúčastnilo 470 sportovců z 52 zemí.

Českou republiku na Blízkém východě reprezentovala patnáctka para atletů, kteří přivezli celkem sedm cenných kovů.

O dva z nich se zasloužila vítkovická Mirka Obrová. V hodu diskem předvedla výkon 20,45 metru, čímž atakovala svůj osobní rekord. Byl z toho nakonec velmi cenný bronz. Medaili stejného kovu vybojovala také ve vrhu koulí, a to za výkon 6,88 metru. Skvělým způsobem tak vstoupila do nové atletické sezony. „Bylo to náročné. Hlavně jsme během sedmnácti dnů museli absolvovat čtyři testy na koronavirus. Za výsledky jsem ale moc ráda a doufám, že tyto závody pro nás nebyly zase na dlouhou dobu poslední,“ komentovala start do sezony po návratu Mirka Obrová.

Vítkovický klub reprezentovali také Jaroslav Brož ve vrhu koulí, kde vybojoval 6. místo. Jaroslav Teichmann bral mítink za účasti absolutní světové špičky hlavně jako cenné zkušenosti do dalších bojů.

Neúspěšnější členkou české výpravy byla Tereza Jakschová, která vybojovala zlatou medaili ve sprintu na 100 metrů. Jaroslav Petrouš skončil druhý v hodu diskem.

Kompletní výsledky naleznete zde >