O nás

PARA ATHLETICS TEAM SSK-VÍTKOVICE

Para athletics team SSK-Vítkovice vznikl ke konci roku 2016, kdy byl založený handicapovanými sportovci. 

Pod záštitou SSK-Vítkovice se schází a trénují na Městském atletickém stadionu a v atletické hale ve Vítkovicích, kde mají ideální bezbariérové, atletické prostředí a to po celý rok. V tomto oddíle trénují osoby se všemi možnými druhy postižení. Připravují se jak ve vrhačských disciplínách (vrh koulí, hod oštěpem, hod kuželkou či hod diskem), tak také ve sprinterských.

Hlavním důvodem vzniku bylo rozšířit počet atletických klubů handicapovaných v ČR a zvýšit tak dostupnost sportu pro nové zájemce, protože v Moravskoslezském kraji takový oddíl doposud nebyl. Při vzniku byli pouze čtyři atleti, od té doby se naše členská základna rozrůstá a v současné době už má 29 aktivních členů a z toho 7 reprezentantů. Tři atleti jsou také držiteli český rekordů. V roce 2020 a 2021 tento oddíl získal nejvíce medailových umístění na MČR a byl tak nejúspěšnější ze všech zúčastněných. 

Nejen, že se tento oddíl účastní národním a mezinárodních mítinků, za svou pětiletou působnost stihnul uspořádat řadu závodů, jak pod otevřeným nebem, tak také v hale. Mezi ty největší akce patří Para Golden Spike a Ostrava cup, který od příštího roku bude součastí Para Moravia Cupu.

V loňském roce se konala 60.jubilejní Zlatá tretra Ostrava, jejích součástí byl partnerský projekt Para Zlatá tretra Ostrava, kdy se konal už 5.ročník. Ostrava Cup má za sebou dva ročníky, kdy tohoto mítinku se účastnily kluby a oddíly z celé ČR, Slovenska, Polska.

para team